Psychosomatický koučink

04.08.2022

Když se naučíte komunikovat se svým tělem a budete ho poslouchat, vyřešíte řadu zdravotních i psychických problémů. Velká spousta nemocí se vám vyhne. Je velmi důležité ptát se těla, co potřebuje, co vám skrze nemoc říká, co mu chybí a co potřebuje změnit, proč vám to dává najevo právě tímto způsobem a co s tím můžete udělat. Naplánujte si schůzku se sebou a berte toto setkání závazně a vážně, jako byste měli naplánované sezení s koučem, nebo kýmkoliv důležitým, s kým chcete mluvit o svém těle. Hezky se na schůzku oblečte a upravte.
Vyhraďte si čas a klid. Najděte si místo o samotě, abyste se sami sebe mohli ptát nahlas a vnímali otázku vyřčenou vaším hlasem.

Můžete sedět proti zrcadlu, ale záleží, zda je to pro vás příjemné. Když porozumíte svému tělu, jste připraveni s tím něco dělat? Pokud ano, pojďme dál :)

Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Pozdravte své tělo. Chvíli si užívejte vědomí jeho přítomnosti. Zkuste si uvědomit, kde přesně ve vašem těle sídlí vaše tělesné problémy. Nemusí to být nutně tam, kde cítíte bolest. Až to místo najdete, zkuste ho prodýchat.

Až budete připraveni, řekněte mu. "Miluji Tě a příijímám Tě." Tuto větu ještě párkrát zopakujte.

Poté se zeptejte svého těla: "Co jiného, dobrého a cenného, chceš pro mě skrze ...(dosaďte problém, například bolest kloubů), získat? "Vaše tělo odpoví, například více spánku. Ptejte se dále. "Když dostaneš více spánku, co mnohem hlubšího a cennějšího chceš pro mne skrze ...získat?" Opět přijde odpověď, například úprava hmotnosti. Ptejte se, "Když ti snížím hmotnost, co mnohem hlubšího a cennějšího chceš skrze tyto bolesti získat? " Tělo odpoví například, že chce, abyste se uměli zastavit.

Pátrejte takto dál. Až se dopracujete k výsledku, který se bude dotýkat vaší hloubky, například respekt, láska..., prožijte si naplno tento pocit všemi vjemy tak, jako byste ho měli dostatek. Poté přejděte ke druhé části otázek. "Jak jinak, než skrze.....(bolesti kloubů), si můžete zajistit více spánku, snížení hmotnosti, umění se zastavit, respekt sama k sobě? 

"Zaměřujte se na jednu položku po druhé. Ptejte se, jak jak jinak, než tímto zdravotním problémem, si můžete zajistit to, co potřebujete. Když nyní víte, co všechno se dá dělat, abyste se zbavili zdravotního problému, jaké budou vaše první akční kroky? Jak si zajistíte to, že je skutečně uděláte?

Nezapomeňte si vše zapsat do sešitu nebo do diáře.

Začněte se změnou nejlépe hned. Není čas ztrácet čas, vaše tělo není nevyčerpatelný zdroj.